• Slider 24

  Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 08:00 - 16:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i artykułami związanymi z profilem działalności naszej firmy.

 • Kindergeld 2020 w Niemczech

  Kindergeld - świadczeniem rodzinnym wypłacanym osobom zatrudnionym w Niemczech

  Kindergeld jest świadczeniem rodzinnym wypłacanym osobom zatrudnionym w Niemczech lub prowadzącym własna działalność na terenie kraju.

  Więcej
 • Opłata radiowo-telewizyjna w Niemczech

  Opłata radiowo-telewizyjna w Niemczech

  Rundfunkbeitrag, czyli opłata radiowo-telewizyjna. Każda osoba powyżej 18-tego roku życia zobowiązana jest do zarejestrowania sie i opłacania tak zwanej opłaty radiowo - telewizyjnej. Opłata ta naliczana jest dla każdego gospodarstwa domowego (mieszkania).

  Więcej
 • Podatek drogowy

  Podatek drogowy

  Jeśli jesteś zatrudniony i masz meldunek, bądź prowadzisz własną firmę na terenie Niemiec to dotyczy ciebie podatek drogowy. To ty jesteś zobowiązany dowiedzieć się w urzędzie od kiedy i w jakiej wysokości należy  go płacić. Pamiętaj, dotyczy to również aut, które nie zostały jeszcze przerejestrowane i posiadają polskie tablice rejestracyjne.

  Więcej
 • Zmiany podatkowe dla małych przedsiębiorców w Niemczech

  Zmiany podatkowe dla małych przedsiębiorców w Niemczech

  Od 1 stycznia 2020 roku wzrasta granica obrotów dla małego przedsiębiorcy w Niemczech. Dotychczas wynosiła ona 17.500,00 euro w skali roku. Od 2020 roku granica ta wzrosła o 4.500,00 euro.

  Więcej
 • Firma budowlana w Niemczech, a podatki

  Firma budowlana w Niemczech a podatki

  Każda firma budowlana jest zobowiązana do rozliczania się ze wszystkich przychodów i rozchodów. Istnieje również obowiązek składania corocznych deklaracji podatkowych. Brak złożenia takiej deklaracji skutkuje wydaniem przez urząd skarbowy oszacowanej decyzji. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

  Więcej
 • Odzyskaj podatek budowlany

  Odzyskaj podatek budowlany - Bauabzugsteuer!

  Wykonywałeś usługi budowlane na terenie Niemiec bez ważnego Freistellungsbescheinigung? Zleceniodawca pobrał ten podatek z Twojego wynagrodzenia i odprowadził go do urzędu skarbowego. Czy wiesz, że możesz odzyskać podatek budowlany do 2 lat wstecz? Wystarczy spełnić kilka warunków.

  Więcej
 • Rozliczenie podatkowe w Niemczech

  Rozliczenie podatkowe w Niemczech

  Od 2019 roku weszło w życie przedłużenie ustawowego terminu składania deklaracji podatkowej o dwa miesiące - dotyczy rozliczeń już za 2018 rok. Ostateczny termin na złożenia zeznania podatkowego za 2018 w Niemczech to 31 lipca danego roku.

  Więcej
 • Wniosek do Urzędu Skarbowego - Freistellungsbescheiningung

  Wniosek do Urzędu Skarbowego - Freistellungsbescheiningung

  Wszystkie firmy wykonujące usługi budowlane na terenie Niemiec, powinny złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego o wydanie odpowiedniego zaświadczenia tzw. (Freistellungsbescheiningung).

  Więcej
 • Polskie firmy budowlane podbijają niemiecki rynek

  Polskie firmy budowlane podbijają niemiecki rynek

  Obecność Polski w Unii Europejskiej, umożliwia naszym przedsiębiorcom świadczyć swoje usługi za granicą. Jeśli zamierzasz założyć firmę w Niemczech pamiętaj, że szereg procedur panujących w Polsce różni się od tych za granicą. Aby móc legalnie prowadzić firmę budowlaną w Niemczech należy zapoznać się z wymogami panującymi u naszych zachodnich sąsiadów. Zgłoś się do nas, pomożemy ci kompleksowo i bezpiecznie założyć firmę budowlaną w Niemczech.

  Więcej
 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22